ВУЗ ШАГ

Дружелюбівський НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

   


Оцініть, будь ласка, сайт нашого закладу
Результати

Безпека в Інтернеті

 

Звіт  Дружелюбівського НВК про проведені заходи,

спрямовані на озброєння вчителів, учнів та їх батьків знаннями

щодо ефективного й безпечного використання ресурсів Інтернету

 

На виконання наказу начальника відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської райдержадміністрації від  1 жовтня 2012 року №  306 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на озброєння вчителів, учнів та їх батьків знаннями щодо  ефективного й безпечного використання ресурсів Інтернету, на 2012-2013 навчальний рік», в Дружелюбівському НВК в жовтні місяці був розроблений та оголошений план заходів «Безпека в Інтернеті», який передбачав реалізацію наступних завдань:

- привертання уваги широкої громадськості до проблеми «небезпечного» Інтернету;

- підвищення обізнаності учнів, вчителів та батьків про небезпеки, які існують в Інтернеті, і шляхи їх подолання;

- організація заходів, присвячених безпеці в Інтернеті.

- формування активної позиції молоді стосовно порушень моральності в Інтернеті, в захисті своїх прав та інтересів.

- проведення тренінгів для вчителів, батьків та учнів з питань  безпеки  в Інтернеті.

- розробка інструкцій, рекомендацій, правил щодо ефективного використання Інтернету.

В жовтні був організований та проведений тренінг для вчителів «Безпека в Інтернеті». Вчителі поділилися власним досвідом роботи в Інтернеті. В колективному колі були обговорені проблеми, які виникають в роботі з Інтернетом (реклами, посилання  та запрошення на сайти з невідомими темами тощо),  шляхи можливого їх усунення.  В кінці даного тренінгу вчителі- предметники дійшли висновку :

·        Інтернет є важливим елементом допомоги у знаходженні якогось матеріалу, як для вчителя так і для учня.

 

·        Є великою загрозою для дітей.

 

Протягом листопада місяця створювався стенд «Безпека в Інтернеті», а шкільний парламент спільно з педагогом-організатором Брагою Тетяною Леонідівною випустили буклет «Безпека дітей в Інтернеті». Матеріали для стенду і буклетів шукали на сторінках різноманітних сайтів в Інтернеті, які стали в пригоді для оформлення інформаційного куточку. В процесі збору інформації переконалися в актуальності даної проблеми, відчули ту небезпеку, яка криється в мережі «Інтернет».  Класні керівники розробляли рекомендації та правила для учнів та батьків щодо поведінки в Інтернеті.

В листопаді було заплановано і проведено анкетування учнів та батьків «Безпека в інтернеті».  Анкета складалася з 10  запитань, окремо для батьків та учнів. В опитуванні взяли участь – 15 батьків та 27 учнів різного віку. Як показало анкетування, всі батьки виявили бажання, щоб їх діти навчилися правильно і, головне, безпечно користуватися Інтернетом.  За результатами анкетування більшість опитаних учнів в Інтернеті користується сайтами  різних соціальних мереж ( «В контакте, «Однокласники», «Facebook»), сайтами з онлайн-іграми. Частина учнів користується Інтернетом, щоб знайти необхідну інформацію (пізнавальна мета), тому відвідує сайти «Вікіпедія», інші освітні та пізнавальні сайти.

В грудні місяці був оголошений і проведений конкурс дитячих малюнків «Я – за безпечний Інтернет» (5-11 класи), "Я і мій комп'ютер"  (1-4 класи). Цікаво пройшов диспут серед учнів 9-11 класів на тему «Чи безпечний Інтернет?», в ході якого учні не лише дізналися про небезпеку, яка панує в Інтернеті, але висловили свою точку зору даної проблеми, поділилися своїми думками з іншими учнями, наводили різноманітні приклади з власного досвіду.  Класні керівники проводили бесіди з батьками, а також батьківські збори на тему: «Безпечний інтернет», під час яких батьки отримали нові знання, чітко вирішили аспекти, на які необхідно звернути увагу при роботі з дітьми щодо їх забезпечення від негативного впливу деяких ресурсів Інтернету.

В січні  учні 5-11 класів взяли участь в конференції «В чому користь та небезпека мережі Інтернет?», а також відбувся  позакласний виховний захід «Подорож в безпечну країну Інтернет». Учні нашого НВК разом з вчителем інформатики Біктіміровим С.В. здійснили цікаву подорож великою і яскравою, безпечною і небезпечною країною Інтернет. Учні були ознайомлені з правилами поводження в Інтернеті, отримали поради щодо реєстрації поштових скриньок та відповіді на питання, які їх цікавили найбільше. Знайомство з корисними інформаційними сайтами захопило всіх учасників заходу.

Тренінг  «Онляндія – безпечна веб-країна» для вчителів був організований та проведений Приступою О.В. та Біктіміровим С.В. 18 лютого 2013 року.  У тренінгу взяли участь 14 педагогів.

Вчителі заздалегідь отримали завдання, знайти матеріали для оформлення плакатів «Позитивні і негативні сторони Інтернету». В ході тренінгу учасники були поділені на 2 групи, завданням яких було оформити і представити свій плакат. Під час тренінгу були складені правила безпечного користування мережі «Інтернет», як для батьків (дорослих), так і для учнів (дітей).

 

Учасники тренінгу переконалися в тому, що Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. Відсутність життєвого досвіду  в учнів часто стає причиною зіткнення з онлайн-загрозами: шахрайством, порнографією, онлайн-насиллям та появою залежності від Інтернету.  У зв'язку з цим і  виникає проблема забезпечення безпеки дітей.

З цією метою у березні був проведений аналогічний тренінг для учнів «Онляндія – безпечна веб-країна»,  де учні мали змогу збагатити свої знання про безпечне і відповідальне використання Інтернету.  Протягом березня-квітня проходив конкурс рефератів, доповідей, презентацій на тему «Безпечний Інтернет в нашому житті» (учні 5-11 класів).

Проведені заходи свідчать про те, що ця тема актуальна і багато дітей та батьків не знають, як поводити себе в глобальній мережі «Інтернет».

 

 

План заходів Дружелюбівського НВК,

спрямованих на озброєння вчителів, учнів та їх батьків знаннями

щодо ефективного й безпечного використання ресурсів Інтернету,

на 2012-2013 навчальний рік

 

Термін

Захід

Відповідальні

Жовтень

Складання плану заходів

Заєць І.О.

Ознайомлення з планом роботи на методичній оперативці

Заєць І.О.

Листопад

Створення стенду «Безпека в Інтернеті»

Брага Т.Л.

Випуск буклету «Безпека дітей в Інтернеті»

Брага Т.Л., Шкільний парламент

Конкурс «Розробок правил та рекомендацій для учнів та батьків щодо поведінки в Інтернеті»

Класні керівники

Опитування для учнів та батьків «Безпека в Інтернеті»

Психолог Приступа О.В.

Грудень

Конкурсу дитячого малюнка «Я – за безпечний Інтернет» (5-11 класи), «Я і мій комп'ютер»  (1-4 класи)

Бабій М.О.

Позакласна робота з батьками, батьківські збори «Безпечний інтернет»

Класні керівники

Диспут «Чи безпечний Інтернет?» (учні 9-11 класів)

Мовчан О.О.

Січень

Конференція на тему «В чому користь та небезпека мережі Інтернет?» (5-11 класи)

Жалба М.О., шкільний парламент

Позакласний виховний захід «Подорож в безпечну країну Інтернет»

Біктіміров С.В.

Лютий

Проведення тренінгу  «Онляндія – безпечна веб-країна» для вчителів

Біктіміров С.В.,

Приступа О.В.

 

Єдина виховна година до Дня безпечного Інтернету: "Безпека дітей в Інтернеті"

Класні керівники

 

 Конкурс плакатів на тему «Інтернет мій друг чи ворог?»

Шкільний парламент

Березень-квітень

Конкурс рефератів, доповідей, презентацій на тему «Безпечний Інтернет в нашому житті» (учні 5-11 класів)

Біктіміров С.В.

Проведення тренінгів «Онляндія – безпечна веб-країна» для учнів 5-11 класів

Біктіміров С.В.

Травень

Підбиття підсумків

 

Подання до РМК узагальненого звіту та аналітичної довідки про реалізацію Плану заходів

Мниха О.О.

 

 

Заступник директора з НВР                             Брага Т.Л.

 

 

/uploads/editor/5181/418369/sitepage_60/files/zvit_druzhelyubivskogo_nvk.doc

/uploads/editor/5181/418369/sitepage_60/files/plan_zahodiv_druzhelyubivskogo_nvk.doc